ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2012

Archiwum - 2012


05.10.2012

Dwa pożary oraz połamane drzewo w Bluszczowie...


Na szczęście to tylko tematyka ćwiczeń (oprócz powalonego drzewa, który było wynikiem burzy jaka miała miejsce poprzedniej nocy), które zostały przeprowadzone przez strażaków Ochotników Straży Pożarnej w Bluszczowie w piątkowe popołudnie 5 października 2012 r.


Około godziny 17:00 Bluszczowscy strażacy zostali powiadomieni o palących się śmieciach na obrzeżu Parku Olszynka. Dojazd na miejsce, przeprowadzenie rozwinięcia bojowego oraz ugaszenie pożaru zostały przeprowadzone "podręcznikowo", dlatego zagrożenie zostało szybko zlikwidowane.
Działając na terenie parku strażacy przy okazji ścieli nadłamane konary drzewa, które zostało połamane na wskutek silnych wiatrów.
Po powrocie do remizy i uzupełnieniu zużytych środków gaśniczych, syrena strażacka po raz kolejny dała sygnał do wyjazdu. Tym razem pożarem został zagrożony teren leśny w pobliżu Podgórza. Kolejna szybko przeprowadzona akcja zastępu strażaków zażegnała zagrożenie.
Po odbytych ćwiczeniach strażacy osiągnęli ponownie pełną gotowość bojową poprzez uzupełnienie wody i wyczyszczeniu używanego sprzętu. Trzeba bowiem pamiętać, że dyscyplina i zorganizowanie mają ogromny wpływ na sprawne działania Straży Pożarnej.
Ćwiczenia te były również okazją do sprawdzenia nowo nabytego przez jednostkę OSP sprzętu ratowniczego - pilarki do drewna marki STHIL oraz masztu oświetleniowego wraz z dwoma reflektorami o mocy 500W każdy (sprzęt niezmiernie przydatny podczas nocnych działań). Na tym jednak strażacy nie planują poprzestać i już mają w planach kolejne zakupy sprzętu, który będzie uzupełnieniem dla samochodu gaśniczego GBA 2,5/16 marki STAR 244. Dla niezorientowanych przypomnę, że w/w samochód został nabyty jesienią ubiegłego roku, głównie dzięki staraniom miejscowych strażaków. Bowiem Oni mają na uwadze bogacenie się w lepszy i nowy sprzęt, który ma służyć przecież bezpieczeństwu wszystkich mieszkańców miejscowości Bluszczów.
Ćwiczenia takie jak te, będą miały miejsce częściej i myślimy, że miejscowa społeczność zauważy naszą obecność w różnych miejscach Bluszczowa, i przy okazji zaobserwują, że działamy wg. profesjonalnych taktyk i schematów. Jest to chociażby wynikiem szkoleń jakie Bluszczowscy strażacy odbywają w Komendzie Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim, gdzie nabywają teorię i praktykę owych działań.

Jeśli spotka Cię jakiekolwiek zagrożenie lub niebezpieczeństwo, dzwoń pod numer 998, a na pewno strażacy szybko ruszą z pomocą !!!

Opracował: Szymon Kwaśnica

BLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych