ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2012

Archiwum - 2012


16.04.2012

Pani Angela Skupień z Bluszczowa została laureatką konkursu "Ślonsko Gospodyni 2012"


Laureatką konkursu "Ślonsko Gospodyni 2012" został pani Angela Skupień z Bluszczowa uzyskując 2275 głosów i tym samym wygrała wyjazd do Brukseli oraz zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, Brukseli, Leuven i Brugii.
Na drugim miejscu uplasowała się Teresa Parzych z Gorzyczek (1383 głosy), a trzecie miejsce zajęła Irena Pośpiech Wodzisław - Radlin II (1012 głosów). Zdobywczynie drugiej i trzeciej lokaty otrzymają nagrody rzeczowe, natomiast wszystkie panie biorące udział w konkursie wyjadą na wycieczkę do Sejmu.


Celem konkursu było wyłonienie w głosowaniu internetowym najbardziej zaangażowanej i aktywnej kobiety zrzeszonej w Kole Gospodyń Wiejskich lub organizacji społecznej zrzeszającej aktywne kobiety w powiecie wodzisławskim oraz promowanie działalności kobiet zrzeszonych w tych organizacjach. Organizatorami konkursu byli Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, Radna Wojewódzka Anna Hetman oraz starosta powiatu wodzisławskiego Tadeusz Skatuła.

Bluszczów reprezentowała Angela Skupień:

Liczba lat w organizacji: Od 35 lat działa w organizacji, od 5 lat jako przewodnicząca koła. Pełnione funkcje: Przewodnicząca KGW Bluszczów, członek Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Górzyce, członek rady sołeckiej Bluszczów. Wyróżnienia: dyplomy i statuetki za udział w występach z zespołem "Bluszcz "na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, podziękowania od wójta gminy Górzyce za społeczną działalność na rzecz gminy Górzyce, l miejsce za udział w konkursie kulinarnym "Kalejdoskop Śląskich Smaków". Inicjatywy: koordynacja wszystkich działań podejmowanych przez KGW Bluszczów: organizacja spotkań z okazji Dnia Kobiet, spotkań opłatkowych, z okazji Dnia Matki, Dnia babci i dziadka, zabaw karnawałowych. Udział przy organizacji dożynek gminnych w Bluszczowie, a także udział w uroczystościach "Wiosenne świętowanie", Przegląd Palm Wielkanocnych, Dni Gminy Górzyce, Dożynki Gminne, "Noc Świętojańska", festyn polsko-czeski w Wierzniowicach, W kręgu tradycji humoru i lokalnego wigoru" - "Wilijo po śląsku", "Świniobicie", "Kapuściane harce".

Żródło: www.nowiny.pl


BLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych