ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2014

Archiwum - 2014


30.08.2014

Dożynki Gminne 2014


Dożynki - najpiękniejsze święto rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, obchodzone po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, głównie plonów zbóż. Jest to prastara i głęboko zakorzeniona w kulturze i mentalności polskiej wsi uroczystość. Mimo zmian zachodzących w ciągu lat na naszej wsi istota Dożynek pozostaje taka sama - dziękczynienie za plony, radość z owoców ciężkiej pracy rolnika, szacunek dla chleba.

W tym roku Dożynki Gminne 2014 obchodziliśmy w Gorzyczkach. Po uroczystej mszy świętej dożynkowej, nastąpiła zbiórka uczestników i wymarsz korowodu dożynkowego do remizy OSP Gorzyczki.
W dalszej kolejności programu nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego, wystąpienia okolicznościowe i wręczenie odznaczeń zasłużonym rolnikom. Podsumowano i rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Pszczoła naszym przyjacielem" i fotograficznego "Życie pszczół w obiektywie".
Później odbyły się programy artystyczne w wykonaniu lokalnych artystów i zespołów - Orkiestra Gminy Gorzyce, Zespół Szkolno - Przedszkolny, Powiatowy Dom Dziecka, występ Mariana Chroboka - solisty ZPiT "Ślask". Wystąpili również: zespół Duet Karo, zespół Trio - Hit oraz odbył się również koncert Leszka Filca.
Przy remizie OSP były przygotowane stoły i ławki dla gospodarzy, zaproszonych gości i oczywiście dla mieszkańców naszej gminy. Nie zabrakło również stoisk z zabawkami i słodyczami dla najmłodszych i stoisk dla dorosły np. z piwem.BLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych