ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2014

Archiwum - 2014


30.05.2014

Starosta odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski


Tadeusz Skatuła, starosta wodzisławski, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrał z rąk Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Order Odrodzenia Polski to drugie po Orderze Orła Białego najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Starosta Tadeusz Skatuła jako jedyny samorządowiec z województwa śląskiego znalazł się wśród 13 przedstawicieli samorządów w Polsce uhonorowanych przez prezydenta RP odznaczeniem państwowym za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.

Autorem fotografii jest Eliza Radzikowska-Bialobrzewska, a zdjęcie pochodzi z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP.

Wojciech Raczkowski
Rzecznik Prasowy
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
ul. Bogumińska 2
44-300 Wodzisław Śląski, Poland

BLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych