ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2010

Archiwum - 2010


19.11.2010

Konkurs gawędziarski "Pogodomy po naszemu" w Szkole Podstawowej


Konkurs gawędziarski "Pogodomy po naszymu" w naszej szkole zorganizowany został już po raz siódmy. Od dwóch lat odbywa się w ramach Powiatowych Dni Regionu. Patronat honorowy sprawują nad nim Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
i Urząd Gminy Gorzyce.

W konkursie, który odbył się 19 listopada 2010r., wzięli udział uczniowie z: Turzy Śl., Łazisk, Gorzyc, Krostoszowic, Kolonii Fryderyk, Rogowa, Czyżowic, Syryni, Gorzyczek i Bluszczowa. Szkołę w Bluszczowie reprezentowali: Przemek Zuzok z klasy III
i Emilia Sitek z klasy IV. Konkurs swoją obecnością zaszczycili: wicestarosta Tadeusz Skatuła, wójt Piotr Oślizło, dyrektor GZOF - p. Helena Łyp, radny Damian Klimanek, pani sołtys - Irena Pielka.

Jury w składzie: Irena Sauer, Lucyna Szłapka, Monika Witosz oceniało uczestników konkursu w trzech kategoriach:
  • klasy I-III
  • klasy IV-VI
  • klasy gimnazjalne
W kategorii klas I-II zwyciężył Gabriel Kubiniok z Turzy Ś., drugie miejsce zajął Kacper Glenc z Rogowa, a trzecie Filip Szymiczek z Gorzyc. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło Monice Adamczyk z Gorzyc, drugie miejsce zajęła Agata Szweda, trzecie Paweł Witebski z Turzy Śl.

W kategorii klas gimnazjalnych przyznano pierwsze miejsce Karolinie Bażan z Czyżowic, drugie- Edycie Kałuża z Rogowa, trzecie- Agacie Brzoza z Turzy Sl.

Jury przyznało również wyróżnienia dla Bartosza Sikora z Gorzyczek i Emilii Sitek z Bluszczowa. Zaproszeni goście i opiekunowie przyznali także nagrodę publiczności, która przypadła w udziale Gabrielowi Kubiniokowi. Podczas obrad jury wszyscy zaproszeni zostali na przedstawienie "Tomcio Paluszek", w którym wystąpili uczniowie klas II, III, IV. Martyna Gajda i Adam Gensty z klasy VI zapowiadali występy poszczególnych uczestników.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, laureaci wspaniałe nagrody książkowe, a pozostali upominki. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek - kołacz i napoje.

Konkurs zorganizowany został przy współudziale nauczycieli: Marii Lenczyk, Sabiny Skatauła i Katarzyny Ciuraj.

Opracowała: Katarzyna CiurajBLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych