Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Oświata

Działalność szkoły


ROK SZKOLNY 2012/2013


PROGRAMY
-”Spójrz inaczej” program profilaktyczny dla klas IV-VI
-”Apetyt na zdrowie” szkolny program profilaktyczno - zdrowotny dla OP, kl. I-VI
-”Spotkanie ze Sznupkiem” program profilaktyczny kl. I-III
-”Mamo, tato, zwolnij, proszę” bezpieczne podróżowanie i pierwsza pomoc (OP, kl. I-III)
-”Bezpieczny rejs”  program, badanie uczniów klasy I

AKCJE
-rozprowadzanie cegiełek Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”,
-Akcja Sprzątania Świata,
-„Bezpieczne wakacje” – przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz kształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem.

IMPREZY SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE
-obchody Dnia Chłopca – konkurs, dyskoteka,
-spotkanie z misjonarzem z Madagaskaru,
-akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
-andrzejki  wróżby andrzejkowe, dyskoteka,
-apel z okazji obchodów powstania styczniowego.
-spotkanie z górnikiem z okazji Dnia Górnika,
-mikołajki – klasowe spotkania z Mikołajem,
-klasowe spotkania wigilijkowe,
-Dzień Babci i Dziadka – jasełka
-polsko - czeska wystawa szopek bożonarodzeniowych,
-jasełka dla podopiecznych z DPS z Jedłownika,
-poczta walentynkowa,
-baliki i dyskoteki karnawałowe,
-występy dla KGW  z okazji Dnia Kobiet
-konkurs dla dziewcząt z okazji Dnia Kobiet,
-szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi,
-obchody 110-lecia szkoły Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt
-festyn rodzinny z okazji 110-lecia szkoły, przedstawienie „Kopciuszek”, atrakcje dla dzieci, poczęstunek,
-Dzień Dziecka – zabawy dzieci
-lekcje muzyczne (5 części)
-spektakle profilaktyczne: „Światełko w tunelu”, „Niebezpieczna gra”, „Orzeszek”

WYJAZDY/WYCIECZKI
-wyjazdy na basen ,
-wyjazd uczniów do Muzeum w Raciborzu,
-wyjazd uczniów klas I-VI do kina w Rybniku na film „Ralf Demolka”
-wycieczka klasy VI do „Leśnego Parku Niespodzianek” w Ustroniu
-dwudniowa wycieczka klas III-VI do Sandomierza i Kazimierza Dolnego
-wyjazd OP, kl. I -II do „Wioski Indiańskiej” w Tworkowie

KONKURSY/ZAWODY
-Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewczyn – III miejsce (Emilia Sitek, Oliwia Kowalczyk, Kinga Gajda, Natalia Jończyk, Patrycja Klimek, Martyna Szymiczek, Julia Świerczek),
-Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego – chłopcy V miejsce, dziewczyny IV miejsce
-Ogólnopolski Konkurs PINGWIN z:
-jzyka polskiego ( Emilia Sitek, Natalia JoDczyk, Natalia Lenczyk, Julia Zwierczek, Wiktoria BaDczyk, Ola Helczyk, Bartosz Bugla, Ola Duda)
-matematyki ( Natalia JoDczyk  dyplom wyró|nienia za zajcie 7 miejsca, Bartosz Bugla dyplom wyró|nienia za zajcie 10 miejsca )
-historii (Sergiusz Zwitochowski, Bartosz Bugla)
-jzyka angielskiego (Wiktoria BaDczyk, Ola Helczyk, Ola Duda, Dorota Krakowczyk)
- przyrody (MichaB My[liwiec, Kinga Gajda, Emilia Sitek)
-Ogólnopolski Konkurs PANDA z:
- jzyka polskiego (Ola Helczyk -dyplom wyró|nienia za zajcie 9 miejsca , Sergiusz Zwitochowski, Wiktoria BaDczyk- dyplom wyró|nienia za zajcie 6 miejsca , Jakub Ciok)
- matematyki (Natalia JoDczyk, Bartosz Bugla)
-Ogólnopolski Konkurs OLIMPUSEK ( Piotr Sosna, Klaudia Michalska, Nicola Tkaczyk
-Ogólnopolski Konkurs „Ekotest”
-Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego z elementami Historii – udział: Anna Chojecka, Jakub Białas, Jakub Ciok, Kinga Gajda, Natalia Jończyk, Natalia Lenczyk, Martyna Szymiczek
-Wojewódzki Konkurs Matematyki z elementami Przyrody - udział:  Anna Chojecka, Jakub Białas, Jakub Ciok, Kinga Gajda, Natalia Jończyk, Natalia Lenczyk, Martyna Szymiczek
-Powiatowy Konkurs Gawędziarski „Pogodomy po naszymu” (Szymon Strzelczyk kl.III)
-Powiatowy Konkurs „Kartka bożonarodzeniowa” Zofia Bugla OP – I miejsce
-Powiatowy Konkurs „Wielkanocne zwierzątka” Zofia Bugla – I miejsce
-Gminny Konkurs Plastyczny „Zaprośmy anioły do szkoły” Nicola Tkaczyk – I miejsce
-Gminny Konkurs Strażacki „Praca Strażaka” Jakub Napiórkowski – I miejsce
-Gminny Konkurs Ortograficzny – Nikola Tkaczyk, Klaudia Michalska
-Gminny Konkurs „Nałogi plagą” Jakub Ciok III miejsce, klasa II b i I  wyróżnienie
-Gminny Konkurs Zbiórki Makulatury I miejsce
-szkolny konkurs plastyczny „Apetyt na zdrowie” Nicola Tkaczyk I miejsce, Emilia Siedlaczek II miejsce
-Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewczyn – III miejsce
-Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego – chłopcy V miejsce, dziewczyny IV miejsce
-Gminny III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska III miejsce
-IX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej V miejsce
-Turniej Piłki Nożnej „Orlik 2013”


<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


ROK SZKOLNY 2011/2012


PROGRAMY
- program edukacyjny dla klas I-III „Równy Start Dzieci z Gminy Gorzyce”

AKCJE
- zbiórka artykułów papierniczych dla dzieci z Ukrainy,
- rozprowadzanie cegiełek Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”,
- Akcja Sprzątania Świata,
-„Warto być dobrym” – konkurs Stowarzyszenia „Przyjazna szkoła”,
-„Bezpieczne wakacje” – przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku oraz kształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem.

W ciągu całego roku szkolnego prowadzono akcje zbiórki makulatury, baterii i plastikowych nakrętek

IMPREZY SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE
- obchody Dnia Chłopca – konkurs, dyskoteka,
- akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
- uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych,
- pokaz iluzjonisty,
- andrzejki wróżby andrzejkowe, dyskoteka,
- Światowy Dzień Pluszowego Misia – zabawy i konkursy dla dzieci,
- mikołajki – klasowe spotkania z Mikołajem,
- klasowe spotkania wigilijkowe,
- Dzień Babci i Dziadka – przedstawienie „Wigilijna opowieść”,
- polsko-czeska wystawa szopek bożonarodzeniowych,
- przyjazd podopiecznych z DPS z Jedłownika,
- poczta walentynkowa,
- biwak nocny zuchów Hufca Ziemi Wodzisławskiej,
- baliki i dyskoteki karnawałowe,
- występy dla KGW z okazji Dnia Kobiet
- konkurs dla dziewcząt z okazji Dnia Kobiet,
- szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi,
- Dzień Matki i Ojca – impreza środowiskowa, przedstawienie „Czerwony Kapturek”,
- klasowe spotkania z okazji Święta Rodziny,
- występy dla KGW z okazji Dnia Matki,
- Dzień Dziecka – pokazy rycerskie, atrakcje kulinarne

WYJAZDY/WYCIECZKI
- wyjazdy na basen (3),
- wyjazd uczniów klas I-III do Raciborza na przedstawienie teatralne „Pinokio”,
- wyjazd klas IV-VI do Rybnickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne „Ten obcy”,
- wyjazd uczniów klasy III do WDK w Czyżowicach na spektakl profilaktyczny „Zaczarowane jabłuszko”,
- wyjazd uczniów klas I-III do kina w Rybniku na film „Goryl Śnieżek”
- wycieczka klasy V do Zakładów Komunalnych „Sego” w Rybniku i Oczyszczalni Ścieków w Jastrzębiu Zdroju,
- dwudniowa wycieczka klas IV-VI do Kopalni Złota w Złotym Stoku,
- wycieczka rowerowa klasy VI

KONKURSY/ZAWODY
- Konkurs Języka Polskiego z elementami Historii – udział: Arkadiusz Glenc, Klaudia Urbaniec, Konrad Gawlina, Anna Chojecka, Jakub Białas, Jakub Ciok, Kinga Gajda
- Konkurs Matematyki z elementami Przyrody - udział: Arkadiusz Glenc, Klaudia Urbaniec, Konrad Gawlina, Anna Chojecka, Jakub Białas, Jakub Ciok, Kinga Gajda
- szkolny konkurs plastyczny „Miś”
- Gminny Konkurs Zbierania Znaczków – III miejsce
- Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”
- szkolne eliminacje Turnieju Wiedzy Olimpijskiej – udział Jakub. Ciok, Emilia. Sitek, Jakub. Białas
- Gminny Konkurs Recytatorki – udział Emilia Siedlaczek,
- Gminny Konkurs Ekologiczny klas I-III - II miejsce Klaudia Michalska, Piotr Sosna, Aleksandra Helczyk
-Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Złote pióro” – udział Kinga Gajda, Klaudia Urbaniec,
- szkolny konkurs ortograficzny klas IV-VI
- szkolny konkurs plastyczny „Nałogi plagą”
- Gminny Konkurs Plastyczny „Nałogi plagą”
- szkolny konkurs fotograficzny
- szkolny konkurs wiedzy ekologicznej z okazji Dnia Ziemi
-Gminny Dwubój Zespołowy Szkół Podstawowych z okazji Dnia Dziecka
-Gminny II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
-Majowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt
-VII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej
-szkolny turniej tenisa stołowego
-Halowy Turniej Piłki Nożnej klas I-III o puchar Komisji Oświaty i Sportu Rady Gminy Gorzyce
-Gminny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej



<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


ROK SZKOLNY 2010/2011


Szkoła w roku szkolnym 2010/2011 wywiązała się ze swych zadań statutowych. Dbano o wszechstronny rozwój dziecka i promocję szkoły w środowisku.

Jak co roku uczniowie wszystkich klas aktywnie włączyli się w przygotowanie różnorodnych imprez i akademii.
Z okazji Dnia Chłopca przygotowano konkurs dla chłopców „Nasza szkoła od A do Z” oraz wybory najsympatyczniejszego chłopaka. 14 października Samorząd uświetnił uroczystą akademią dla nauczycieli i pracowników szkoły. Po raz siódmy już nasza szkolą była organizatorem Powiatowego Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”, który odbywa się w ramach Powiatowych Dni Regionu. Patronat honorowy pełni Starosta Powiatu wodzisławskiego i Wójt Gminy w Gorzycach.
W grudniu grupa uczniów uświetniła akademię Barbórkową w Domu Sportu w Rogowie, gdzie zaprezentowała pieśni i tańce śląskie oraz gawędy.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, na uroczystym spotkaniu, w którym uczestniczyły władze gminy, wsi, rodzice i dziadkowie, uczniowie młodszych klas zaprezentowali baśń „Tomcio Paluszek”. Swój udział w akademii miały także przedszkolaki. Dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Powyższą inscenizację zobaczyły także wychowanki DPS z Jedłownika, dla których przygotowano paczkę ze słodyczami pozyskanymi ze zbiorki świątecznej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W czerwcu szkoła brała udział w Szkolnym Turnieju Sportowym, wiele klas organizowało spotkania z okazji Dnia Matki. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców paczki ze słodyczami. Wychowawcy klas organizowali andrzejki, mikołajki, spotkania opłatkowe, walentynki, dyskoteki, baliki oraz różnorodne wyjazdy:
do Multikina w Rybniku na film „Matki w mackach Marsa”
wyjazd na koncert Majki Jeżowskiej
wyjazd na spektakl Profilaktyczny „Człowiek człowiekowi”
wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie
wyjazd do Teatru „ Banialuka” w Bielsku- Białej na przedstawienie „Ferdynand Wspaniały”
wycieczka do Parku Leśnego w Rogowie w ramach Dnia Dziecka

W tym roku szkolnym realizowano następujące projekty:
III etap projektu „Pierwsze uczniowski doświadczenia drogą do wiedzy” - był to projekt realizowany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych klasy I współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Efekty pracy uczniów można było zobaczyć w inscenizacji „Kot w Butach”.
Program „Radosna szkolą”, w ramach którego nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy.
Program „Szkoła bez przemocy”
Projekt „Klucz do jakości przedszkola – innowacja, aktywizacja, integracja”
Przez cały rok na bieżąco poruszano sprawy bezpieczeństwa i profilaktyki. Uczniowie brali udział w programie „Nie daj się, powiedz nie”. Przeprowadzono również pogadankę na temat „Agresja – konsekwencje zachowań agresywnych” oraz szkolenie z zakresu zagrożeń wynikających z niewłaściwego użytkowania sprzętu rolniczego. Dzieci brały również udział w eliminacjach szklonych konkursu plastycznego „Nałogi plagą”.

W roku szkolnym przeprowadzono następujące zbiórki :
- baterii
- nakrętek
- elektrośmieci w ramach akcji „Chroń przyrodę dla przygody”
- słodyczy dla podopiecznych DPS Jedłownik
- maskotek dla dzieci ze szpitala onkologicznego
- tonerów i zużytych tuszy w ramach akcji „Fundusze za puste tusze”
- makulatury

Udział uczniów w konkursach – rok szkolny 2010/2011

Konkursy międzynarodowe, ogólnopolskie, rejonowe, powiatowe:
1.Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” i „Kangurek”
2.Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Moja szopka”
3.Rejonowy Konkurs „Olimpiada Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia”
4.VII Powiatowy Konkurs Gawędziarski „Pogodomy po naszymu”
5.Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
6.Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wielkanocny Zajączek”
7.Powiatowy Turniej Piłki Nożnej „Orlik 2011”

Konkursy międzygminne, międzyszkolne
1.Międzygminny Konkurs Ortograficzny „Zdobywca Złotego Pióra”
2.Międzygminny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Konkursy gminne
1.Gminny Konkurs Plastyczny „Wielkanocny zając”
2. Gminny Konkurs Plastyczny „Nałogi plagą”
3.Gminny Konkurs Matematyczny
4.Gminny Konkurs „Jesienne zabawy z latawcem”
5.Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienne obrazy i leśne ludki”
6.Happening ekologiczny „Jesteśmy strażnikami przyrody”
7. Gminny Konkurs „Bajka”
8. Gminny Konkurs Przyrodniczy
9.Gminny Turniej Piłki Halowej ( w ramach projektu Sport to szansa – Edukacja Sportu” kl. I-III)
10.Gminny Turniej Piłki Halowej ( w ramach projektu Sport to szansa – Edukacja Sportu” kl. IV-VI)
11.Gminne Zawody Lekkoatletyczne dziewczyn i chłopców
12.Gminny Turniej Piłki Nożnej „Orlik 2011”
13.Gminny Siatkarski Turniej Orlika

Konkursy szkolne
1.Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Sudoku”
2.Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
3.Szkolny Konkurs „Mistrz Ortografii”
4.Szkolny Konkurs „Czytelnik Roku”
5.Szkolny Konkurs „Miss i Mister dobrego wychowania”
6.Szkolny Konkurs Plastyczny „Stop przemocy”
7.Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego w klasach I-III

Akcje
1.Zorganizowanie polsko-czeskiej wystawy szopek bożonarodzeniowych.
2.Udział uczniów w Biwaku Powstańczym w Olzie z okazji 90 rocznicy wybuchu III powstania śląskiego (przygotowanie programu artystycznego).
3.Współorganizowanie biegu powstańczego w parku „Olszynka”
4.Udział przedszkolaków w Międzynarodowej Zabawie „Na Dzikim Zachodzie”
5.Udział uczniów w akademii Barbórkowej w Domu Sportu w Rogowie, akademii z okazji Dnia Matki oraz Dnia Babci i Dziadka zorganizowanych w szkole
6.Występ artystyczny oraz zbiórka świąteczna słodyczy zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dla podopiecznych DPSu w Jedłowniku
7.Przygotowanie programu artystycznego dla KGW z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Dnia Matki
8.Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci przedszkolnych i nieuczęszczających do przedszkola
9.Bal przebierańców
10.Szkolny Dzień Sportu
11.Powitanie wiosny – przejście ulicami Bluszczowa z gaikiem
12.Wychowawcy klas organizowali andrzejki, mikołajki, spotkania opłatkowe, walentynki, dyskoteki, baliki oraz różnorodne wyjazdy
BLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2015 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych