ikona ikona
Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
Tu jesteś: ikona Archiwum ikona Rok 2011

Archiwum - 2011


20.10.2011

Gorzycka Perła 2011


W dniu 20 października br. w Sali Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach, odbyła się uroczysta gala związana z przyznaniem tytułu honorowego "Gorzycka Perła"
W roku bieżącym, Kapituła Tytularna rozpatrzyła złożone wnioski i postanowiła o nadaniu tytułu honorowego „GORZYCKA PERŁA” – mieszkańcowi Bluszczowa - panu Damianowi Klimankowi. W wygłoszonej laudacji podkreślone zostały zasługi Damiana Klimanka. „Pan Damian Klimanek jest mieszkańcem Gminy Gorzyce - sołectwa Bluszczów. Jest zasłużonym działaczem. Aktywnie uczestniczy w życiu sołectwa i bierze czynny udział w różnego rodzaju akcjach i pracach społecznych. Był pomysłodawcą i inicjatorem wielu cennych przedsięwzięć takich jak: odnowienie „Parku Olszynka”, boiska „Podgórze”, pomnika „Św. Jana Nepomucena”. Jego poświęcenie i zaangażowanie przyczyniło się do osiągnięcia przez sołectwo tytułu „Piękna Wieś Woj. Śląskiego” co było ogromną promocją naszej gminy w województwie śląskim, a także okazją do zaktywizowania i integracji mieszkańców Bluszczowa. Jedną z pasji pana Damiana Klimanka jest pszczelarstwo. Jako członek koła pszczelarzy w Rogowie jest znany z ciekawych wyrobów pszczelarskich, które zostały docenione na wielu wystawach i konkursach, promując w ten sposób Bluszczów i Gminę Gorzyce. Pan Damian Klimanek nie pozostaje obojętny problemom alkoholowym. Przez wiele lat, będąc członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aktywnie angażuje się w pomoc osobom i rodzinom borykającym się z tym problemem. W swoim środowisku postrzegany jest jako człowiek otwarty, sympatyczny i budzący powszechny szacunek, którego postawa może stanowić wzór do naśladowania dla młodego pokolenia. Dlatego też w pełni zasadnym jest przyznanie panu Damianowi Klimankowi tytułu honorowego „Gorzycka Perła”. Pod wnioskiem podpisali się: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna Bluszczowa, oraz Koło Pszczelarzy z Rogowa wraz z radnymi Romanem Szymiczkiem i Konradem Kamczykiem”.
O oprawę artystyczną gali zadbał Wiejski Dom Kultury w Gorzycach, zapraszając do występu Zespół „Bluszcz” pod kierunkiem Katarzyny Łatka – Kampik oraz Zespół „Kapsander” w składzie: Dariusz Wierzgoń – wokal, Sławomir Chrobot, Grzegorz Koczor, Jacek Tomala, Adam Posłuszny, Iwona Sowa.

Żródło: www.gorzyce.plBLUSZCZÓW
Sołectwo
Oświata
OSP
KGW
Najpiękniejsza Wieś
Firmy
Archiwum
Copyright © 2006 - 2018 All Rights Reserved
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych